O nas

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy dwójką ludzi, którzy prywatnie dzielą życie, a zawodowo dzielą pasję. SketchMovie to firma, który naturalnie połączyła myślenie wizualne z fotografią i filmowaniem – a tym właśnie zajmujemy się na co dzień także niezależnie.

Ważna jest dla nas kreatywność i elastyczność w myśleniu, uwielbiamy połączenie prostoty przekazu z atrakcyjną i przyciągającą wzrok formą. Mamy bzika na punkcie narzędzi pracy (Ola, choć wierna najlepszej marce markerów, godzinami buszowałaby po sklepach papierniczych w poszukiwaniu czegoś, co nadałoby filmowi tzw. „magii”; Orest nigdy nie ma dość nowinek technicznych, o sprzęcie ma wiedzę jak mało kto i krocie inwestuje w obiektywy, statywy i lampy). Wszystko to sprowadza się do tego, że w to, co robimy wkładamy nie tylko Serce – ale i Jakość. Nad każdym projektem czuwamy od A do Zet, szlifujemy i dopinamy – i choć SketchMovie to już nie tylko my, ale i osoby, z którymi współpracujemy – to MY odpowiadamy za kształt każdego z unikatowych filmów.

SketchMovie powstało w kwietniu 2015 roku – do tej pory realizując już 100 produkcji [sierpień 2018, licząc unikalne filmy. Z wersjami językowymi i innymi jest ich już 165] dla firm małych i tych bardzo dużych i znanych, organizacji działających w Polsce i na świecie, dla osób prywatnych, start-up’ów i fundacji (kim są nasi Klienci dowiecie się klikając zakładkę Tworzyliśmy dla). Nasze filmy m.in. pojawiły się jako reklama eventu w Telewizji Polskiej, zapowiedź programu sponsorowanego w TVN Turbo, ogłoszenia w warszawskim metrze czy uzupełnienie materiału dziennikarskiego w jednej z największych stacji informacyjnych TVNBiŚ, a do jednego z filmów głosu użyczył niesamowity Tomasz Knapik.

Jesteśmy jedną z pierwszych (i jednocześnie jedną z niewielu) firm na rynku polskim i europejskim, która tworzy tzw. explainer video, korzystając z techniki nazywanej whiteboard animation – czyli rysując treści w rzeczywistości (a nie za pomocą programów komputerowych), a dzięki przyspieszeniu cały zgrabny koncept powstaje na oczach widzów.

Każdego dnia uczymy się czegoś nowego co pozwala wnosić nową jakość i jeszcze lepsze efekty.

Ola Krawczyk & Orest Tabaka

Więcej o Oli?

Ola_KrawczykPoza SketchMovie jestem Rysowniczką, Trenerką Myślenia Wizualnego, fanką komunikacji wizualnej i wykorzystywania metod wizualnych w biznesie, edukacji czy do projektowania innowacji. Pod szyldem Sketch Up Your Life realizuję projekty związane z ilustrowaniem, ale moją wielką miłością i największym wyzwaniem zawodowym – równocześnie dającym ogromną satysfakcję jest Graphic Recording – czyli wykonywanie wielkoformatowego zapisu graficznego podczas konferencji i szkoleń. Współpracowałam/współpracuję tworząc wizualizacje, infografiki, graphic recording czy też szkoląc m.in.: IKEA, Volvo, Intercars, BASF, TEDx Lublin, TEDx Wrocław, ZUS, Bussines Link, czy OSCE lub Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji.
Prywatnie uwielbiam podróże w każdej ilości, dobrą kuchnię, maratony z serialami Netflixa (w ogóle dobre kino lubię) oraz czytanie szwedzkich kryminałów;

www.olakrawczyk.eu

Więcej o Oreście?

Orest_TabakaW SketchMovie odpowiedzialny za kontakt i ustalenia z Klientami, a także za sprawy techniczne (nagrania, montaż).

Poza Sketchmovie jestem Fotografem Eventowym i tworzę fotografię produktową – choć projekty filmowe również nie są mi obce. Współpracowałem/współpracuję fotografując wydarzenia, produkty, szkoląc oraz współtworząc filmy m.in. z: IKEA, TEDxLublin, Kompanią Piwowarską, MSG Life, Kantar TNS, Business Link, MeetPRO, Froebel.pl.

www.orest.tabaka.eu